the answer is x= 4
AB and CD are the same length
8x-1 =31
8x=32
x=4
I dont understand what you mean by whats the answer. please if you can kindly place a question, then maybe i will be able to help you. please and thank you.
10 lbs of apples will cost $55
How? Well...
First, you would need to find the unit rate, which is 5.5
You find the unit rate by simply dividing 33 by 6. Next, after you found your unit rate, you're going to multiply that by 10. We now know that 10 x 5.5= 55. Therefore, you will need $55 for 10 lbs of apples.
Answer:
3:23 to 3:24
Step-by-step explanation:
explantion between these to points the slope of the graph hits 3:24 hard