Answer: A
Step-by-step explanation:
Each gallon costs 3 dollars.
8(gallons) times $3(for each gallon) = 24(dollars).
Jfjdhdhfhdhdhfhfhffjfhfhfjfjfjfjfhfh
Answer:
I believe the answer is (-4,-1)
Step-by-step explanation:
I believe it would be B but I'm not 100% sure. Like i warn everyone, TRUST SOMEONE ELSE BEFORE TRUSTING ME. I would hate to see you get the wrong answer cause of me...
Best Hopes,
Cupkake~
Answer:
V = 1188 yd^3
Step-by-step explanation:
The volume or a rectangular prism is given by V = l*w*h V = 12 (9) * 11 V = 1188 yd^3
Read more at Answer.Ya.Guru – https://answer.ya.guru/questions/6458403-msferris-owns-a-barn-12-yards-long-9-yards-high-and-11-yards.html