Answer:
hmm maybe 1?
Step-by-step explanation:
Answer: $9.99
Step-by-step explanation:
There are 4 pounds of apples with each pound costing $1.75.
There is one bag of orange with a bag costing $2.99.
Total = (4 * 1.75) + 2.99
= 7 + 2.99
= $9.99
Answer:
(A)
Step-by-step explanation:
The standard form of the equation of a circle is given as:

Simplifying the above given equation, we get




which is the required general form of the equation.
Hence, option A is correct.
It takes 8 liters to cover 800 sqft of floor
there are 3.78541 liters in a gallon so it would take 2.11338 gallons to cover the floor
Answer:
Step-by-step explanation:
I do not now what you mean?