Answer:
B) $3 per gallon
Step-by-step explanation:
You can see on the graph that for 1 gallon of gasoline, it is $3.
Hope this helped!
Please mark as brainliest!
If point Y is between points X and Z, then
XY + YZ = XZ
In words, the distance from X to Y, plus the distance from Y to Z, is equal to the distance from X to Z. (See the attached picture.)
So 6b + 8b = 175
Can you finish it?
Answer:
1/5 ÷ 1/10 = 10/5
Step-by-step explanation:
A=$2.49/15oz≈$0.166/oz (17 cents per ounce to nearest cent)
B=$3.32/20oz=$0.166/oz (same as above)
So A=B, they both has the same price per ounce.
Answer:
45 degrees Celsius
Step-by-step explanation:
5/9 (113 - 32)
5/9 (81)
45