Answer:
x_>0_>3000
Step-by-step explanation:
I saw the answer key :)
X + x + 165 = 1315
2x + 165 = 1315
subtract 165 from both sides
2x = 1150
divide both sides by 2
x = 575
January 575
February 575 + 165 = 740
Solution:
we are given that
In a certain grocery store, strawberries cost $6.40 per pound ( 6.40 dollars/lb ).
we have been asked to find the cost per ounce?
As we know that
16 oz=1 lb
so we will divide by 16 to get the cost per ounce.
strawberries cost $6.40 per pound so for 1 oz it will cost
$
Hence cost per ounce is 0.40 $
The project Mary Jackson worked on at nasa soon after she was hired was landing astronauts on the moon and how to return them safely back to earth.
Answer:
<h3>yhghikkgjjcbchju</h3>
Step-by-step explanation:
gjjhiotuiiyvcbnjfxvvdgjhdgbdvzcghnmmhkvnmm hai