If it costs $12.5 for every GB and we use 8 then 12.5*8=$100. So if our flat rate now is $70 we would loose 100-70=$30
So Maria would loose $30 a month if she pays per GB
Answer:
6.39
Step-by-step explanation:
divide the total cost by the total amount of the item for the unit price:
38.34/6=6.39
Answer: $39.60
Step-by-step explanation:
300/10 for one pair of boots is $30
30/100=x/132
x is the selling price
Cross multiply: 100x=3960
Divide: x=39.60
Answer:
65 degrees because tangent chord angles are half the size of the arc
Answer:r=16 ft , d =32 ft (a)
Step-by-step explanation:
c=2 pi r
32pi= 2 x pi x r
r=32 pi/2pi
r= 16
diameter = radius x 2
d= 16 x 2
d = 32