1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
LUCKY_DIMON [66]
3 years ago
15

What is the answer to this problem 3 over 5=c+1 over 4

Mathematics
1 answer:
balandron [24]3 years ago
5 0
The steps are on the picture! Let me know if you have any questions

You might be interested in
An angle is formed by the union of two _________.
quester [9]
And angle is formed by the union of two vertices or corners. 
HOPE I HELPED ! 
don’t come for me if this is wrong !

KINDEST REGARDS!


7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Need help please anything will help.!!!?!?!
yaroslaw [1]

Answer:

84.78 cubic feet it is the correct answer

please mark brainlist

8 0
3 years ago
50/22 rounded to the hundredth
Fynjy0 [20]

Divide 50 by 22: 2.27272727...

Round up to hundredth and your final answer is 2.27

hope that helps :)

3 0
3 years ago
21 lbs of potatoes cost $231. How much would 28 lbs cost?
bija089 [108]

Answer:

$308

Step-by-step explanation:

First, you have to find out how much it costs per pound, so you would divide 231 by 21. each pound of potatoes costs $11. so 11 x 28 would make it $308.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Eathan ran 11 miles in 2 hours. what is the unit rate of miles to hours
spayn [35]

Answer:

5.5:1

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Julian's school is selling tickets for a play. The tickets cost 10.50$ for adults and 3.75$ for students. The ticket sales for o
    10·1 answer
  • The monthly salary of all adults in a certain US town is known to be right skewed with a mean of $3700. If a random sample of si
    15·1 answer
  • Subtract. use a grid to record the problem. 637350-43832
    8·1 answer
  • A=1+Prt solve for p
    7·1 answer
  • Evaluate the following for x = 5 and y=4.<br> 79 - 4x
    6·2 answers
  • Lori owes her mom $400. She pays her debt off over 40 weeks.​
    9·2 answers
  • A bag contains 10 red marbles, 15 yellow marbles, 5 green marbles, and 20 blue marbles. Five marbles are drawn
    14·2 answers
  • Under his cell phone plan, Ayden pays a flat cost of $49.50 per month and $4 per gigabyte. He wants to keep his bill at $56.30 p
    9·1 answer
  • Fill in the blank with the missing term in the pattern.<br> 2, 20, 200, 2000, ________
    12·2 answers
  • Please answer quickly!
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!