1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kifflom [539]
3 years ago
12

What is 2/5 written as a decimal?

Mathematics
2 answers:
Molodets [167]3 years ago
7 0
B) 0.4 is 2/5 because 2/5 is 40%
muminat3 years ago
3 0
0.4 is your correct  answer 
You might be interested in
How many lines of symmetry does the letter x have
lana [24]
The letter x has two lines of symmetry.
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
If invisible braces cost $500 more than metal braces. Metal braces cost $4,800. How much do invisible braces cost?
Gnesinka [82]
Invisible braces would cost 5300. I think that’s it. Hope that helped
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Equivalent expression of 7 square root 5
Vika [28.1K]

Answer:19

Step-by-step explanation:

Subtract then add

4 0
3 years ago
PLEASEEEE.. MY TEACHER IS ASKING FOR THE ANSWER ​
VARVARA [1.3K]

See attached graph: v is on the y-axis and t is on the x-axis

3 0
3 years ago
What is the slope of the line?
NARA [144]

Answer:

y = 2x - 3

Step-by-step explanation:

Since the line is going 2 down and 1 left. The slope is 2.

The line crosses the y-intercept at -3.

y = 2x - 3

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Put in order from large to small:<br><br> 0,2,-1.5,-2,0.5,-5
    12·1 answer
  • Charmaine's penny bank is 2/3 full. After she removes 160 pennies, it is 4/9 full. How many pennies can Charmaine's bank hold?
    11·2 answers
  • What is 5 4/9 + 2 15/36 as a whole or mixed number??
    7·1 answer
  • Which 2 square numbers make a difference of 51
    7·1 answer
  • Find the value of x.
    13·1 answer
  • At a football match, 35% of the crows were children. What fraction of the crowd were children?
    7·2 answers
  • -8(w - 100) = 24<br> w=?<br><br> solve for w
    8·2 answers
  • What is the surface area?
    12·1 answer
  • A bakery sells yesterday's bagels for a discounted rate of $2.64/dozen. What is the price per bagel?​
    5·1 answer
  • Evaluate the function for the given value.
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!