1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
AfilCa [17]
2 years ago
9

The point that is needed?

Mathematics
1 answer:
ss7ja [257]2 years ago
8 0
(12, 33) Are The Points
You might be interested in
Stanley is having wood flooring installed in his living room. The installer has used boxes of flooring on of the room. How many
Ray Of Light [21]
<h3>Total approximately 16 boxes of flooring will be needed in Stanley's living room. </h3>

Step-by-step explanation:

Here the given question is <u>incomplete</u>.

Stanley is having wood flooring installed in his living room. The installer has used 10 1/2 boxes of flooring on 2/3 of the room. How many total boxes of flooring will be needed for Stanley's living room?

The number of boxes used in the two third of room = 10 (\frac{1}{2} )   = 10.5 boxes

So, (\frac{2}{3} ) room  =   10. 5 boxes

So, 1 room  = 10.5 \times (\frac{3}{2} )  = 15.75 \approx 16

So, total approximately 16 boxes of flooring will be needed in Stanley's living room.

6 0
3 years ago
Kakapalan kona po mukha ko pasagot po please​
Pie

Answer:

1. 3/7

2.6/10

3.17/12

4.41/42

5.4/10

6.10/7

hopefully this helped :)

pls mark me as the brainliest

4 0
3 years ago
Help due today find the slope​
Y_Kistochka [10]

Answer:

27.) -4

28.) 3

29.) -2

30.) -3

Step-by-step explanation:

Hope this helped!

3 0
3 years ago
Which of these equations shows a proportional relationship?
andre [41]

Answer:

I believe it is Oy=4x-1  

I'm sorry if i'm wrong

3 0
3 years ago
Plz help me with this!!!
hodyreva [135]

Answer:


Step-by-step explanation:

use pemdas to find your answer, first parentheses, exponents, multiplication, division, addition, subtract. in that order you will find your answer.

5 0
3 years ago
Other questions:
  • 5. Consider the diagram below. Choose the correct statement."
    12·1 answer
  • -10-8a=8-10a putting it all together
    8·1 answer
  • Sean buys 3 quarts of ice cream. He wants to serve as many 1-cup portions as possible.
    5·1 answer
  • 6 kilometer compare 600 centimeters
    5·1 answer
  • Use the Distributive Property to write each expression in expanded form.
    5·2 answers
  • The answer of this  3*(-7) is  -21
    10·1 answer
  • 39) Natural numbers that have 1 as the common number between them are called?
    13·2 answers
  • A bakery offers a sale price of $3.05 for 6 muffins what is the price per dozen
    7·1 answer
  • Plsss help me no links
    13·2 answers
  • Is the given value of the variable a solution of the equation: 16 - u = -4; u = 20
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!