1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Molodets [167]
3 years ago
13

D=5.32 to the nearest hundredth

Mathematics
1 answer:
babymother [125]3 years ago
3 0
<span>5.32 to the nearest hundredth
= 5.32

hope that helps</span>
You might be interested in
The first term of an arithmetic sequence is 14. The 25th term is 206. What is the common difference of the arithmetic sequence?
larisa [96]

an = a1+ d(n-1)

a1 =14

an=206  when n=25

206 = 14 + d (25-1)

206 = 14 + d * 24

subtract 14 from each side

192 = 24d

divide by 24 on each side

d=8

The common difference is 8

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
Lin is a camp counselor. She is making small bags of trail mix for campers to take on a hike . She has 2 pounds of raisins and i
charle [14.2K]

Answer:

16 bags

Step-by-step explanation:

To find this, we <em>divide 2 over 1/8</em>, to see how many <em>units of 1/8 fits into that of 2</em>.

\frac{2}{\frac{1}{8} } can be rewritten as <em>2*8</em>. 2*8 = 16 bags.

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
I need help please?!!!!!!
Alika [10]

Answer: The is B

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Round each number to the nearest tenth.
andreev551 [17]

Answer:For the first one 26.73 would turn into 27 and 89.42 would stay 89


Step-by-step explanation: Any number that is 5 or greater can be used to round any number.


7 0
2 years ago
This is a fraction what is 5 wholes and 9/11 subtract 2/11 equal to pls tell me
nika2105 [10]
Tge answer is 5 7/11

4 0
3 years ago
Other questions:
  • Write 5 pounds for $2.49 a unit rate round to the nearest hundredth
    10·1 answer
  • Michelle borrowed $10,125 at 12.5 percent for 10 years. What is her monthly payment
    15·2 answers
  • Rebecca bought 1.5 pounds of grapes and paid $3.72. what was the cost per pound of grapes?
    13·1 answer
  • The diagram below represents the net of a triangular prism.
    12·2 answers
  • Please Help Me With This Geometry Problem
    6·1 answer
  • Factorise fully 6m^2+8mp
    13·1 answer
  • 24,12,6,...<br>find the 8th term.<br>​
    5·1 answer
  • This is for math and I need help plz
    12·2 answers
  • Please, I need an answer to this question urgently.​
    11·2 answers
  • 14) Noah needs a car to get to his new job each day. He figures he can afford to pay $120 each month. Since he
    7·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!