1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Tanya [424]
3 years ago
5

HELP PLEASE,I'LL GIVE OUT BRAINLIEST AND 10 POINTS.

Mathematics
2 answers:
olga nikolaevna [1]3 years ago
6 0
The answer would be D: The mean and median both stay the same.
storchak [24]3 years ago
5 0

Answer:

the answer would be D

Step-by-step explanation:

You might be interested in
0.6 equals 0.2a solve the Equation
il63 [147K]
Divide both sides by 0.2. So a=3
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Please HEELLPPP!!!!!!!!!
sdas [7]

Answer:

C) 56

Step-by-step explanation:

These angles are supplementary (they add up to 180):

3x + 31 + 2x - 6 = 180

5x + 25 = 180

5x = 180 - 25

5x = 155

x = 31

<FEG:

2x - 6

2(31) - 6

62 - 6

56

8 0
3 years ago
The length of a table is 6 feet on a scale drawing the length is 2 inches right three possible scales for the drawing
borishaifa [10]

Answer:

Step-by-step explanation:

3 0
3 years ago
How much is the leafy kale? 2.99 times 0.6
NeTakaya
2.98 times 0.6 = 1.794
6 0
2 years ago
=
Anna71 [15]
Mommy is the answer your welcome
5 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • A rectangle has a height of 4x^34x 3 4, x, cubed and a width of x^3+3x^2+2xx 3 +3x 2 +2xx, cubed, plus, 3, x, squared, plus, 2,
    12·1 answer
  • Determine which expressions are polynomials. Explain your reasoning.
    5·1 answer
  • 9. You earn $6.50 per hour and work 30 hours this week. What is your straight-<br> time pay?
    14·1 answer
  • Is the square root of 9 less than 3.54
    8·2 answers
  • Simplify (2^3)^-2<br> -1/64<br> 1/64<br> 2<br> 64
    14·1 answer
  • (-7²)×(-2²) is equal to :<br>(a) 14<br>(b) -14<br>(c) 196<br>(d) -196​
    11·2 answers
  • :pppppppppppp here it is again
    13·2 answers
  • Order from least to greatest 0.033, 0.09, 0.1
    6·2 answers
  • If Sheena buys 6 bags of apples for $15.30US, what is the unit price of a bag of apples? $
    14·1 answer
  • Which equation could have been used to create this graph?
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!