1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alex17521 [72]
3 years ago
11

I need help pls!!! It is really important for my high school assignment!

Mathematics
2 answers:
Mashcka [7]3 years ago
8 0
The answer for this is answer A
Natali [406]3 years ago
6 0

Answer

Step-by-step explanatio

clause A

You might be interested in
What is the answer to <img src="https://tex.z-dn.net/?f=%5Cfrac%7Bz-5%7D%7Bz%2B1%7D%3D%5Cfrac%7B3%7D%7B2%7D" id="TexFormula1" ti
rusak2 [61]
The correct answer is Z=-13
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is the average of 3/8 + 2/4 + 5/8 + 7/8 + 1 1/8 + 1 5/8 + 1 7/8 + 4
melisa1 [442]

Answer:

1 3/8

Step-by-step explanation:

Well to find the average or the mean we need to add all the numbers,

3/8 + 2/4 + 5/8 + 7/8 + 1 1/8 + 1 5/8 + 1 7/8 + 4

= 11

Then we divide t by the number of numbers in the set.

11 ÷ 8 = 1 3/8

<em>Thus,</em>

<em>the average in the set is 1 3/8.</em>

<em />

<em>Hope this helps :)</em>

4 0
2 years ago
Zach ate breakfast at a restaurant. The bill came to $76. If he left a 15% tip, how much was the tip?​
finlep [7]
If they left 15% the tip should be
$11.40, making the total fee $87.40
6 0
2 years ago
A store has apples on sale for $28.00 for 8 pounds. If an apple is approximately 5 ounces, how many apples can you buy for $112.
lys-0071 [83]

Answer

101 apples

Step-by-step explanation:

8 lbs x 16 oz = 128 oz

$28 / 128 oz = 22¢ per oz

$112 / 0.22¢ = 509 oz

509 oz / 5 oz = 101.8 apples

8 0
2 years ago
It says circle each fraction that is equivalent to one half so witch one 3/6 4/9 or 4/8 5/10
11Alexandr11 [23.1K]

Answer:

jjnkm

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Other questions:
  • A rectangular mat has a length of 12 in. and a width of 4 in. Drawn on the mat are three circles. Each circle has a radius of 2
    10·2 answers
  • 1) -6k+ 7k
    5·1 answer
  • If it cost me 375.00 to stay in a hotel for 3 days. How much it cost for one day.
    11·1 answer
  • Dexter has a fish tank shaped like a rectangular prism. It has a volume of 480 in^3 . The height of the tank is 8 inches taller
    9·1 answer
  • What is 10x-3(2x-4)=8
    13·2 answers
  • Adding 5 to a number and then doubling the result gives the same answer as multiplying the number by 5 and then adding 1. What i
    5·1 answer
  • Claire used yard of green fabric
    12·1 answer
  • Solve and receive brainlist​
    15·2 answers
  • A shop sold 14 white shirts, 24 pink shirts, and 28 blue shirts. What is the ratio of the number of pink shirts sold to the numb
    9·1 answer
  • Someone help please make sure the answer is right :)
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!