Answer:
1 3/8
Step-by-step explanation:
Well to find the average or the mean we need to add all the numbers,
3/8 + 2/4 + 5/8 + 7/8 + 1 1/8 + 1 5/8 + 1 7/8 + 4
= 11
Then we divide t by the number of numbers in the set.
11 ÷ 8 = 1 3/8
<em>Thus,</em>
<em>the average in the set is 1 3/8.</em>
<em />
<em>Hope this helps :)</em>
If they left 15% the tip should be
$11.40, making the total fee $87.40
Answer
101 apples
Step-by-step explanation:
8 lbs x 16 oz = 128 oz
$28 / 128 oz = 22¢ per oz
$112 / 0.22¢ = 509 oz
509 oz / 5 oz = 101.8 apples
Answer:
jjnkm
Step-by-step explanation: