1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
kodGreya [7K]
3 years ago
7

Can you guys pls help me with this

Mathematics
2 answers:
yan [13]3 years ago
5 0

Answer:

Step-by-step explanation:

İt is SSS

Because

∡FBG=∡FBC

∡BFC=∡BFG

=> ∡BCF=∡BGF => SSS

Archy [21]3 years ago
4 0

Answer:

the answer is c

Step-by-step explanation:

not enough information

You might be interested in
Please help me! I'm confused. Also, do not put any nonsense answers please. Thanks!
Nonamiya [84]

Answer:

good luck cause i dont know

Step-by-step explanation:

heheh

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is an equation of the line that passes through the points (8, -3) and (8,4)
weeeeeb [17]

Answer:

x = 8

Step-by-step explanation:

Notice that the x-coordinates of the two points are both 8.  Thus, the points are on the vertical line x = 8.

3 0
3 years ago
Answer correctly
lara31 [8.8K]

6w-10 represents the total amount of fence will need to complete the rectangle of fence in his yard. The fence will need two lengths and 2 widths to complete the rectangle. If the width is w, and the length is 2w-5, then the total for the rectangle would be w+w+2w-5+2w-5 which simplifies to 6w-10.

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
need help pleaseee !!!
topjm [15]
(-1,2.5), (0,5), (1,10), (2,20)
5 0
3 years ago
T(x) = -2(-x - 3)' + 1
Anna [14]

Answer:

2

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
Other questions:
  • A club raised 96% pf its goal for a charity. The club raised $1056. What was the goal?
    13·1 answer
  • A certain brand of lemonade costs $3.29 for 59.17 fluid ounces. What is the unit rate?
    7·2 answers
  • It takes Ed 45 minutes to complete his science homework it takes him 2/3 as long to complete his math homework how long does it
    11·1 answer
  • Two angles are vertical angles. One angle is labeled 2xdegrees. The other angle is labeled (x + 30) degrees. Find the value of x
    7·1 answer
  • 9x > 270 inequality?
    12·1 answer
  • A woman has a total of $ 13 , 000 to invest. She invests part of the money in an account that pays 10 % per year and the rest in
    10·1 answer
  • There are 1,775 pennies in Isaiah’s jar. If 25 pennies are needed to fill a bag, how many whole bags can Isaiah fill?
    12·2 answers
  • It takes 0.25 cup of sugar to make a batch of chocolate chip cookies. I have 5.50 cups of sugar. How many batches of cookies can
    6·2 answers
  • 4) Which expression is equivalent to (-4x+3y-5)2 ?
    14·1 answer
  • Ill give brainly pls help
    15·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!