1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Fofino [41]
3 years ago
15

In wich sentence is the appositive phrase punctuated correctly?

Mathematics
2 answers:
denpristay [2]3 years ago
7 0

Answer:the awnser is A

Step-by-step explanation: When you see the "," there is a pause so read all of them and see if it feels right coming out of your mouth.


Kipish [7]3 years ago
4 0

Answer:

I think c or the 2nd to last one

Step-by-step explanation:

Fortnite



Hope it helps!

You might be interested in
So its 8p = 56 is the frist bit and the second is 7. BOOM
Mice21 [21]

p=7, I don't know if this is a question or not

7 0
2 years ago
Deshawn has two bags of marbles. The first bag has 2 blue, 3 orange, and 5 red. The second bag has 4 pink, 10 blue, and 6 brown.
madreJ [45]

Answer: 0.1

Step-by-step explanation:

Given

Bag-I has 2 blue,3 orange, 5 red

Bag-II has 4 Pink,10 blue, 6 brown

No of ways of choosing a blue marble from bag-I

\Rightarrow ^2C_1

Total no of ways of choosing a marble from bag-I

\Rightarrow ^{10}C_1

No of ways of choosing a blue marble from bag-II

\Rightarrow ^{10}C_1

Total no of ways of choosing a marble from bag-II

\Rightarrow ^{20}C_1

The probability that he will pull out a blue marble from each bag is

\Rightarrow P=\text{Probability of pulling a blue marble from bag-I}\times \text{Probability of pulling a blue out bag-II}

\Rightarrow P=\dfrac{^2C_1}{^{10}C_1}\times \dfrac{^{10}C_1}{^{20}C_1}\\\\\Rightarrow P=\dfrac{2}{10}\times \dfrac{10}{20}=\dfrac{1}{10}

3 0
3 years ago
Quisssssssss !!!!<br><br>x + 2x + 9y - 7y​
fomenos
<h2>{\orange {\boxed {\colorbox {black} {\orange {King\:Brainly01}}}}}</h2>

\:

◇◆□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□◆◇

x + 2x + 9y - 7y

3x + ( 9y - 7y )

3x + 2y

◇◆□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□■□◆◇

\:

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
On a scale drawing , a tree is 6 3/4 inches tall.The scale factor is 1/20 . Find the height of the actual tree.
Crank

Answer:

Step-by-step explanation:        ⣠⠤⠖⠚⢉⣩⣭⡭⠛⠓⠲⠦⣄⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀ ⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⡴⠋⠁⠀⠀⠊⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠳⢦⡀⠀⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⢀⡴⠃⢀⡴⢳⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠙⣆⠀⠀⠀

⠀⠀⠀⠀⡾⠁⣠⠋⠀⠈⢧⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⢧⠀⠀

⠀⠀⠀⣸⠁⢰⠃⠀⠀⠀⠈⢣⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⣇⠀

⠀⠀⠀⡇⠀⡾⡀⠀⠀⠀⠀⣀⣹⣆⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢹⠀

⠀⠀⢸⠃⢀⣇⡈⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⡑⢄⡀⢀⡀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⡇

⠀⠀⢸⠀⢻⡟⡻⢶⡆⠀⠀⠀⠀⡼⠟⡳⢿⣦⡑⢄⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⡇

⠀⠀⣸⠀⢸⠃⡇⢀⠇⠀⠀⠀⠀⠀⡼⠀⠀⠈⣿⡗⠂⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⠁

⠀⠀⡏⠀⣼⠀⢳⠊⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠱⣀⣀⠔⣸⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢠⡟⠀

⠀⠀⡇⢀⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠠⠀⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⠃⠀

⠀⢸⠃⠘⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢸⠁⠀⠀⢀⠀⠀⠀⠀⠀⣾⠀⠀

⠀⣸⠀⠀⠹⡄⠀⠀⠈⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⡞⠀⠀⠀⠸⠀⠀⠀⠀⠀⡇⠀⠀

⠀⡏⠀⠀⠀⠙⣆⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢀⣠⢶⡇⠀⠀⢰⡀⠀⠀⠀⠀⠀⡇⠀⠀

⢰⠇⡄⠀⠀⠀⡿⢣⣀⣀⣀⡤⠴⡞⠉⠀⢸⠀⠀⠀⣿⡇⠀⠀⠀⠀⠀⣧⠀⠀

⣸⠀⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠉⠀⠀⠀⢹⠀⠀⢸⠀⠀⢀⣿⠇⠀⠀⠀⠁⠀⢸⠀⠀

⣿⠀⡇⠀⠀⠀⠀⠀⢀⡤⠤⠶⠶⠾⠤⠄⢸⠀⡀⠸⣿⣀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⣇⠀

⡇⠀⡇⠀⠀⡀⠀⡴⠋⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠸⡌⣵⡀⢳⡇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢹⡀

⡇⠀⠇⠀⠀⡇⡸⠁⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠙⠮⢧⣀⣻⢂⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢧

⣇⠀⢠⠀⠀⢳⠇⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠈⡎⣆⠀⠀⠀⠀⠀⠘

⢻⠀⠈⠰⠀⢸⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠰⠘⢮⣧⡀⠀⠀⠀⠀

⠸⡆⠀⠀⠇⣾⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⢠⠆⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠀⠙⠳⣄⡀⢢⡀

8 0
3 years ago
Find the area of each shaded sector. Round to the hundredths place.
kati45 [8]

Answer:

200

Step-by-step explanation:vbc i know

3 0
3 years ago
Other questions:
  • Vinnie decorated 72 cookies in 36 minutes. How many cookies did he decorate per minute
    7·1 answer
  • in converting 54 centimeters to inches what unit(omit the number) would you place in the numeration of your ratio? use plural fr
    8·2 answers
  • 18 less than three times a number is twice the number. Define a variable write an equation and solve to find the number.
    9·1 answer
  • WILL MAKE BRAINLIEST!
    14·2 answers
  • Bob is training for a race. Bob ran 14.6 miles away from his home. Then, Bob and 9.8 miles toward his home. Finally, Bob ran
    15·1 answer
  • One number added to three times another number is 24. Five times the first number added to three times the other number is 36. F
    5·1 answer
  • 13530 grams is equal to how many kilograms
    9·2 answers
  • Witch ratio is greater that 5/8
    12·1 answer
  • Solve the system of equations,
    12·1 answer
  • A pack of 12 sodas cost $5.04. what is the unit rate in dollars per soda
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!