Answer:
10 to 35
Step-by-step explanation:
Answer:
The first one
Step-by-step explanation:
You just need to find the slope in the average of all the dots.
Answer: (Supermart) Equation 1 = $2.70÷5 lb = $0.54 per lb
(Market One) Equation 2 = $2.60÷4 lb = $0.65 per lb
Since the unit price of bananas per lb in Supermart is less than the unit price of bananas per lb in Market One, Supermart has the better price.