Answer:
19c-2
Step-by-step explanation:
photomath
Answer: you need a x and y axis to get this answer
Step-by-step explanation: first you put the (3,5) and (3,-7) in a graph paper then make an y and x axis and you will be able to see your answer visually
Answer:
2.4 SAUSAGES
Step-by-step explanation:
18 x 2 = 36
36/ 15 = 2.4
5.28 / 12 = 0.44 per oz
7.96 / 18 = 0.4422 rounds to 0.44 per oz
technically, by rounding to the nearest cent, they are the same cost.