1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Scorpion4ik [409]
2 years ago
11

How many unique ways are there to arrange the letters in the word FANCY?

Mathematics
2 answers:
lianna [129]2 years ago
8 0

Answer:

5!= 120

Step-by-step explanation:

Ede4ka [16]2 years ago
6 0

the answer is equal too 5=120

You might be interested in
Anyone know what the answer is? I'd appreciate it if someone could help because im stuck
andrew-mc [135]

Answer:

100

Step-by-step explanation:

Isosceles triangle have 2 equal angles. Therefore the second angle in the triangle will also be 25.

Since the sum of angles in a triangle is 180.

180-(25x2) will give you the last angle in one of the triangles.

The other angle is identical so the angle at the top of the other triangle will also be 130.

The sum of angles in a circle is 360.

Therefore, angle x = 360-(130x2)

X= 100

7 0
3 years ago
What value of c makes x2 + 6x + c a perfect square trinomial? 3 6 9 12
miskamm [114]
The answer is 3 jehfhdhhedhhshshdhhsgdjshshdhdh
5 0
3 years ago
Graph each equation.<br><br> y=-2x-1 <br><br> help please
yan [13]
You can graph that by looking at the y-intercept first. That's where you start to put a point in the coordinate plane or graph.

So go down 1 below 0.

Next, look at the slope.
We know that y = -2x - 1 is in slope intercept form (y = mx+b)
So -2 is our slope. It will be -2/1 because we need a fraction to graph the rise over run and all whole numbers can be a fraction by making 1 as their denominator.

Look at the attachment. 

Starting from -1 (y-intercept), go down 2 (-2) then right 1 (1).
To complete the line above, keep the same value and reverse their sign/symbol. So -2/1 will be 2/-1. It goes up 2 then left 1.

I hope you understand and find this answer the most helpful! :)

8 0
3 years ago
You need to buy potato chips. The 10-ounce bag costs $1.10. The 40-ounce bag costs $3.96. Which bag is the better buy?
miv72 [106K]

Answer:

the 40 ounce bag is better

Step-by-step explanation:

this is because if you multiply $1.10 by 4 you get $4.40. This means that the 40 ounce bag is cheaper

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
Someone please help I dont understand. Will mark brainliest!!!!
Juli2301 [7.4K]

Answer:

Is there a choices?

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • You and your coworker together make $ 16 per hour. You know your coworker earns 10 percent more than you do. Your hourly wage is
    10·2 answers
  • Help please I beg someone
    13·2 answers
  • You can estimate your distance from a lightning stroke by counting the seconds between the flash you see and the thunder you lat
    6·1 answer
  • ryan pays $3.78 for a bag of 14 tangerines. find the unit price in dollars per tangerine. if necessary round your answer to the
    12·1 answer
  • The square of a number plus the number is 72. Find the number(s)
    10·2 answers
  • 6x squared+ 4 (x square- 1) Simplify the expression
    10·1 answer
  • 2 1/2 =1 2/3 ÷y<br> what is y
    6·1 answer
  • Find the area of the figure below.<br> 6 in.<br> 5 in.<br> 4 in.
    14·1 answer
  • PLEASE HELP!! I NEED HELP WITH THIS PROBLEM ASAP!! IF YOU HELP I'LL GIVE U BRAINLIEST!
    15·1 answer
  • A box contains four red two white and three green marbles all of which are the same size two marbles are selected one after from
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!