1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
enyata [817]
3 years ago
6

Pls help photo included !!!!

Mathematics
1 answer:
AlladinOne [14]3 years ago
6 0

1. 371.25

2. 742.5

3.185.625

You might be interested in
I will give the BRAINIEST!!! Please help!!
kap26 [50]

Answer: B. y-1=2(x-3)

Step-by-step explanation:

First subtract both sides by 2x so it becomes -y=-2x-1

Second divide both sides by -1 so it becomes y=2x+1

After that to get it in the form they want it subtract 1 from both sides so that it becomes y-1=2x

7 0
3 years ago
The points (−3, r)  and (2, 1) lie on a line with slope −2 . Find the missing coordinate r .
SVETLANKA909090 [29]
We can use point slope form to solve for this.

y - 1 = -2(x - 2)
Simplify.
y - 1 = -2x + 4
Add 1 to both sides.
y = -2x + 5

Now, we can input -3 for x and solve for y, or r in this case.

y = -2(-3) + 5
y = 6 + 5
y = 11

r = 11
6 0
3 years ago
12 divided by 8587 step by step.
Kipish [7]

Answer:

0.00139746127868

Step-by-step explanation:

just use a coculator

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Please help it due tomorrow and I don't know what to do :)
Anon25 [30]

Answer:

The answer is 4.

Step-by-step explanation:

100 x -5to the second power which is 25 so 100/25 which is 4.

5 0
2 years ago
What is 1/2 times 5/4?
Katen [24]

Answer:

1 x 5 = 5

2 x 4 = 8

5/8 is the answer.

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Sergei buys a rectangular rug for his living room. He measures the diagonal of the rug to be 18 feet. The length of the rug is 3
    6·1 answer
  • A gas is said to be compressed adiabatically if there is no gain or loss of heat. When such a gas is diatomic (has two atoms per
    10·1 answer
  • Farmer John sells a dozen of eggs for $1.56. What is the unit cost per egg?
    7·2 answers
  • A hospital emergency room treated 36 people in one day. If 24 of the people were children what was the ratio of children to adul
    6·2 answers
  • Evaluate the expression for the given values.
    14·1 answer
  • Help me pls guys pls
    6·1 answer
  • Mina had 10 pens .She gave 3 pens to her sister . What fraction of pens was<br> given?
    13·1 answer
  • Need help 50 pts plus 30 if you get it right
    11·1 answer
  • Talia has a daily budget of $94 for a car rental. Write and solve an inequality to find the greatest distance Talia can drive ea
    7·2 answers
  • What is the range of the function on the graph (1,2),
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!