1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vesnalui [34]
2 years ago
10

100 POINT QUESTION NEED HELP

Mathematics
2 answers:
amm18122 years ago
8 0

Answer:

The answer would be C

Step-by-step explanation:

the distance would be how far the two domains are from each other, therefore they are both added together

viva [34]2 years ago
8 0

Answer:

c

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Ruby conducted a survey and found the 5/6 of her classmates have a pet and 2/3 of those pets are dogs.what fraction of her class
Pie
To determine the fraction of her classmates with dogs as pets, we simply multiply the two given fractions based from the survey. 

                                       Pets = (2/3)(5/6) = 5/9

Thus, there are 5/9 of Ruby;s car. 
5 0
3 years ago
Find the value of x. ​
kiruha [24]

Answer:

x = 40

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Which graph shows a linear relationship?
PilotLPTM [1.2K]

Answer:

Graph C

Step-by-step explanation:

Graph C shows a linear relationship

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
PLEASE HELP ME WITH THESE TWO PROBLEMS ASAP !!!!!!! PLS
SOVA2 [1]

Answer:

1. 35 degrees

2. 44 degrees

3 0
2 years ago
Read 2 more answers
What is 12 3/4 -7 7/8 fraction form
Pachacha [2.7K]

Answer I think it's 24/1 because if you solve the equation it's 24.

Step-by-step explanation:

4 0
3 years ago
Other questions:
  • How to draw a quick picture to find 3 x 2.7
    10·1 answer
  • A dozen eggs cost $1.19. about how much does one egg cost?
    15·1 answer
  • 20 brainly pointss!!!
    6·2 answers
  • Find the prime factorization of 210<br><br> A.) 2 X 3 X 5 X 7<br> B.) 2 X 3 X 35<br> C.) 2 X 7 X 15
    5·2 answers
  • an outdoor supply store has its regularly priced $180 sleeping bags on sale for $162. What is the discount rate?​
    15·1 answer
  • Help me plzzzzzzzzzzz
    14·1 answer
  • Are the two triangles above similar? Why or why not?
    10·2 answers
  • What even is this? Did my teacher have a typo?<br> 56\pi +67i\leq +23
    15·1 answer
  • 1.
    10·1 answer
  • Please help me, I need this answer in 5 minutes. Take a look at the screenshot below.
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!