Answer:
$0.25
Step-by-step explanation:
Divide the cost by the amount.

Therefore, the cost of each chocolate bar is $0.25.
Answer:
1
Step-by-step explanation:
It has only 1 line of symmetry. The line is a vertical line that passes through the top vertex.
Answer: 1
Answer:
compound
Step-by-step explanation:
it uses a comma and the conjunction but. so it is seen to be a compound sentence
Step-by-step explanation:
is this the full question or just playing pranks because there's no way you can you can give eggs without a value to stand for it
<span>1,2,4,53,106,212
-----------------------
</span>