1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
viva [34]
3 years ago
9

What is 3,960 in a fraction

Mathematics
1 answer:
Alecsey [184]3 years ago
8 0

Answer: 396/100

Step-by-step explanation:

You might be interested in
Please help<br><br> find the value of x in the given ratio.<br><br> 2/3=x/15
RoseWind [281]
The answer to this is x=3
4 0
3 years ago
Joy bought 288 small pieces of candy to share with her friends. She divided the candy into 18 bags. One of the bags will be shar
mariarad [96]

Answer:

32

Step-by-step explanation:

You must divide 288 by 18 and then double the answer you get.

7 0
3 years ago
the cost of four scarves and six hats is $52.00.the cost of two hats is $1 more then the cost of 1 scarf.how much does 1 scarf c
Elden [556K]
Please elaborate more on your question so I can help you
7 0
3 years ago
{y | y E the set of integers and y&gt; -7}
Ronch [10]
Can you upload a picture please
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
To join a Yoga club there is a $100 annual fee and a $5 fee for each class you attend.
Leona [35]

Answer:

210

Step-by-step explanation: so 5 times 12 120 plus 100 is 210

5 0
3 years ago
Other questions:
  • Find the product. (r + s)^2
    15·1 answer
  • What is the area of the sector that is not shaded?
    14·1 answer
  • A professor of cognitive psychology is interested in the percent accuracy on this memory encoding task among college students. S
    14·1 answer
  • Need help with 2 pleaseee
    6·1 answer
  • The angles x and y are complementary. Angle x is supplementary to a 128 degrees angle. What is the measures of angles x and y?
    12·1 answer
  • Divide.<br> -6:31<br> Enter your answer as a mixed number, in simplified form, in the box.
    13·1 answer
  • There are 120 students in class 7. It is known that
    10·2 answers
  • I'm begging someone please help pleasedeeeeeeeeeeeeee PLEASEEWW SOMEONE I REALLY NEED HELPPP PLEASEEEEEEE​
    5·1 answer
  • Marks own a carpet store and sells hallway runners for k9.52/linear foot. a) How much is this per linear yard? b) How much is th
    8·1 answer
  • (x - 3 ) ( 6x -2)<br><br> help plz
    12·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!