Answer:
the answer is 1 1/5
Step-by-step explanation:
Speed = Distance / time:
Speed = 825 miles / 17 hours
Speed = 48.529 miles per hour. (Round the answer as needed).
Gas mileage = miles traveled / gallons used
Gas mileage = 825 miles / 38 gallons = 21.71 miles per gallon (Round answer as needed).
Unit rate of gas = Total money spend / gallons bought:
Unit rate of gas = $125 / 38 gallons = $3.289 per gallon.
Answer:
13
Step-by-step explanation:
(17+9)/2 = 13
Answer:
9
Step-by-step explanation: