Answer:
39 liters
Step-by-step explanation:
6.5×6=39
so 39 litres
You have to divide the total cost $12 by the 4 bars, so $12/4 bars = $3 per bar
Your answer would be the last option, (6x² - 5)(x² + 2).
This is because when you expand it, you get:
6x² × x² = 6x⁴
6x² × 2 = 12x²
-5 × x² = -5x²
-5 × 2 = -10
Which are all the correct terms.
I hope this helps!
Answer:
(-20,-10)
Step-by-step explanation:

Solve for.x coordinate

solve for y coordinate

Answer:
Step-by-step explanation:
X=
or