1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Gre4nikov [31]
2 years ago
9

what is the least number that can be made using each digit exactly once? explain why the value of the 4 is greater than the valu

e of the 5
Mathematics
1 answer:
MAXImum [283]2 years ago
8 0
The value of four is not greater than five of corse if the value of four were positive and five negative but four is not greater the five.
You might be interested in
Word problem:
Jlenok [28]

Answer:

Below.

Step-by-step explanation:

30 kg 500g + 28kg 700g

= 58kg + 1200g

= 59kg 200g.

Difference

= 30 kg 500g - 28kg 700g

= 2kg + 500 - 700

= 2kg - 200g

= 1kg 800g.

3 0
3 years ago
Simplify<br> 1/2 + 2/3 x 1 1/3
Blizzard [7]
My work to your question
6 0
3 years ago
A soccer coach bought some new uniforms and cleats for his team.
natka813 [3]
Uhhhh i cant answer this without details
7 0
3 years ago
Equivalent equation in standard form
aleksandrvk [35]

Step-by-step explanation:

y = 4x - 2 \\ 2 = 4x - y \\ \purple{ \boxed{ \bold{ 4x - y = 2}}} \\ is \: the \: equivalent \: equation \: in \: \\  standard \: form.

7 0
3 years ago
How to round 0.64 to the greatest nonzero place
nekit [7.7K]
The question is asking to calculate and round of the value in to the greatest non zero place and base on the said number, I would say that the answer would be from 0.64 to 1. I hope you are satisfied with my answer and feel free to ask for more if you have question and further clarification
4 0
3 years ago
Other questions:
  • Write an equation. Then solve the problem. Arturo built 3 sandcastles with 6 towers each. Paco built 5 sandcastles with 4 towers
    12·1 answer
  • Diana buys 5 sodas every week. Which of the following expressions shows the total number of sodas she buys in y weeks?
    10·2 answers
  • Why did congress provide cash grants to states during 1930s
    11·1 answer
  • A ball has a diameter of 12 inches. What is the value of the ball?
    13·1 answer
  • Positive angles located in the fourth quadrant may be described as___.
    9·1 answer
  • Can you answer this Q plzz?
    8·1 answer
  • Ingrid is making a quilt using squares that measure 2 in on each side. What is the length of a diagonal of one of the quilt squa
    8·1 answer
  • A bag of 7 bouncy balls cost $9.80. What is the unit price?
    12·1 answer
  • You and a friend went to Glory Days for dinner. You ordered a cheeseburger for $8.50 and a soda for $1.99. Your friend convinced
    6·1 answer
  • What is the ratio of 3 and 5
    10·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!