1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Assoli18 [71]
3 years ago
5

Lionel wants to buy a belt that costs $22.

Mathematics
2 answers:
Ierofanga [76]3 years ago
6 0

Answer:

Is Lionel going to buy a belt to whoop em kids?!?!?

Step-by-step explanation:

koban [17]3 years ago
4 0
I think its 66). If its not im not sure?
You might be interested in
Can someone please help meeee ?
nataly862011 [7]
It could possibly be the first on but I’m not completely sure
5 0
3 years ago
A nut wholesaler sells a mix of peanuts and cashews. He charges $2.80 per pound for peanuts and $5.30 per pound for cashews. If
Len [333]

Answer: 20 pounds of peanuts and 80 pounds of cashews.

5 0
3 years ago
Read 2 more answers
3,817,773 rounded to nearest 100,000
Eva8 [605]
3,800,000 is the answer
4 0
3 years ago
Can someone explain to me how to do this!!!
galina1969 [7]
Well...it says the sum of the angles measure 360...so lets set them equal to 360

40 + x - 10 + 1/3x + x - 20 = 360...combine like terms
2 1/3x + 10 = 360
7/3x = 360 - 10
7/3x = 350
x = 350/(7/3)
x = 350 * 3/7
x = 1050/7
x = 150 <===== 






3 0
3 years ago
I need help ASAP !! i’ll mark brainliest !
Andrej [43]

Answer:

192

Step-by-step explanation:

Multiply 3/4 by 256

3 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Use the following scenario to answer the question:
    9·1 answer
  • If tan x° = 3 divided by y and cos x° = y divided by z ,what is the value of sin x°?
    14·1 answer
  • Let f (x) = (1 − x)−1 and x0 = 0.
    11·1 answer
  • A scientist is studying a colony of bacteria. Initially, the colony consists of 126 bacteria. The following function represents
    9·1 answer
  • PLEASE SOLVE
    7·1 answer
  • A car depreciates 5% every year. What is the multiplier?
    9·2 answers
  • Answer please fast <br> Do it now please, come on do it come on
    9·1 answer
  • Solve the equation. Type just the numeral answer. Do NOT round your solution.
    14·2 answers
  • If 4 pounds of grapes cost $9.96, what is the unit price?
    12·2 answers
  • Lia must work at least 5 hours per week in her family’s restaurant for $8 per hour. She also does yard work for $12 per hour. Li
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!