Just divide the 14,000 by 10,3 and will get sure right easy the correct answer
hope helped
Answer:
dive the cost by the number of bags for each dot:
4 / 1 = 4
8 / 2 = 4
12 / 3 = 4
This means each bag cost $4
The equation would be Y = 4X, because you would multiply each bag bought (X) by $4 to get the total cost (Y).
Step-by-step explanation:
BRAINLYIS TPLS
Answer:
The standard form of a circle's equation is (x-h)² + (y-k)² = r² where (h,k) is the center and r is the radius.
Step-by-step explanation:
Answer:
hope it helps and u understand
check the steps in picture attached