Becky and claire went trick or treating.At the end of the night ,they combined their candy and found they each had four large ca ndy bars.Becky ate two candy bars and clair ate one
1 answer:
Answer:
Well, You possibly did all the math depending on the question. But if it was subtraction that means there's one candy bar left
step-by-step explanation:
I hope this helped in any way!
You might be interested in
Answer:
4 (x+1.50) = $38.00
Explanation:
The family purchases 4 tickets. Each tickets cost x dollars with a purchase fee of $1.50. So we need to multiply 4 times the sum of x plus $1.50. The total cost of the tickets needs to be $38.00.
Answer:
3 1/5 ounces.
Step-by-step explanation:
That would be 16/5
= 3 1/5 ounces.
Answer:
$1.80 per pound
Step-by-step explanation:
divide the cost by the number of pounds of strawberries to get your answer
Answer:
Hiiiiiiiiiiiii.... lol ooopppp