Step-by-step explanation:
35 dvds for 490
490 divided by 35 unit rate of $14.00
21 dvds for 210
210 divided by 21 for a unit rate of $10.00
Answer: 56
Answer:
multiples of 4: 4,8,12,16,20,24,28,32,36,40,44,48,52,56,60,64,68,72,76,80,84,88,92,96,100,104,108,