Answer:
A
Step-by-step explanation:
Rectangular Pyramid
9 times 8 witch is 72 72 divided by 8 equals 9 and 72 divide by 9 equals 8
Answer: Light bulbs.
Step-by-step explanation:
Paint Brushes: 29.82 ÷ 14 = $2.13 per brush.
Drywall Screws : 31.84 ÷ 16 = $1.99 per anchor screw.
Light Bulbs: 27.15 ÷ 12 = $2.26 per light bulb.
Sandpaper: 36.54 ÷ 18 = $2.06 per piece of sandpaper.
Answer:
2.9 per hour
Step-by-step explanation:
Divide 69.9 by 24
E because 8*8=64 so 8/49*8/49 = 64/49