$26.46
I divided 15.12 by 8 to get the cost of just one gallon , which was $1.89. 14 x 1.89 = 26.46, which would ideally be the cost to fill a 14-gallon tank.
Answer:
B)
Step-by-step explanation:
no. of Classes = x
cans = 220
220×x = 220x
no.of classes × cans = total number of cans
Answer:
2 of the 1/3 Bananas and 5 of the 1/4 strawberries
Step-by-step explanation:
two of the 1/3 bananas can complete the pound of grapes and one of the 1/4 of strawberries can complete the pound of apples so then u got 4 more of 1/4 and u got three pounds exact
Answer:
174.68
Step-by-step explanation:
Use PEMDAS. First, multiply 1/-25 by 8. (-8/25 or-.32)
Then, add 175 and y should= 174.68.