The clothes dryer would've been $500 originally :)
Answer:
Part A: 6250
Part B: No
Step-by-step explanation:
Part B: When Time is 2 Hours, the cost is $30.
30x3=90 < 100
So the unlimited weekly pass is not cheaper
(Find the value of y by given x)
Rounded up to 0.4
ffffffffff
It’s d or a but it’s probably d don’t take my word for it boy