1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
vekshin1
3 years ago
12

Can you please help me this is coordinates only and thank you.

Mathematics
1 answer:
nataly862011 [7]3 years ago
3 0

Answer: (2,6)

Step-by-step explanation: you go the the left 3 from F then up 2 and you have it.

You might be interested in
= Solving a word problem with two unknowns using a linear... A washer and a dryer cost $650 combined. The washer costs $100 less
nikdorinn [45]

Answer:

Washer 225

Dryer 425

.....

7 0
3 years ago
Seven increased by the<br> product of two numbers
Kobotan [32]

Answer: x ≥ 5

Step-by-step explanation:

7 is increased by the product of a number and 3:  7 + 3x

Is at least 22:  ≥ 22

 

Your equation is: 7 + 3x ≥ 22

subtract 7 from both sides

3x ≥ 15

divide both sides by 3

x ≥ 5

8 0
3 years ago
The answer are not in the right order first to answer i will name brainly
Nady [450]

Answer:

it would go pink, purple, green

Step-by-step explanation:

4 0
4 years ago
Read 2 more answers
Find the square of 2a plus 3b​
anzhelika [568]

Here is your answer!!

7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Simplify,<br> Rewrite the expression in the form 2n.<br> 2.2.2.2.2.2.2.2<br> 2.2.2.2
Nastasia [14]

Answer: 8/4

Step-by-step explanation: if I’m wrong just watch the video for a hint it helps

6 0
3 years ago
Other questions:
  • Evaluate the expression m + o for m = 9 and o = 7.
    15·2 answers
  • 6x+5x-8=-41 what property is this ?
    14·1 answer
  • Find the slope of a line that passes through the points (4, -2) and (6, -8).
    11·1 answer
  • K=4d d=5 find k determine the value of the indicated variable
    10·2 answers
  • The gallup poll interviews 1600 people. of these, 18% say that they jog regularly. the news report adds: "the poll had a margin
    8·1 answer
  • With ur solution as an inequality: If 3
    8·2 answers
  • Wat is 9 / 10 of one minute
    15·2 answers
  • A bakery offers a sale price of $3.05 for 6 muffins what is the price per dozen
    7·1 answer
  • Ava makes bead necklaces. She has a total of write the value of each expression.of 6,048 beads. Each necklace has 24 beads.Her f
    6·1 answer
  • Derek has a bank account that pays 2.1% simple interest. The balance is $910. When will the account grow to $1,000?
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!