1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Alborosie
3 years ago
8

Hi what is the answer for b please

Mathematics
1 answer:
Ray Of Light [21]3 years ago
7 0

E = 352.50 euro × 1 pound / 1.41 euro = 250.00 pounds

J = 39856 yen × 1 pound / 188 yen = 212.00 pounds

a) Japan is cheaper

b) 250 - 212 = 38 pounds cheaper

You might be interested in
What is the measure of angle w°? Show all work.
Korolek [52]
It’s 100 I’m pretty sure
3 0
2 years ago
A full container of juice holds 64 fluid ounces.How many 7 fluid ounce servings of juice are in a full container?
choli [55]
There is 9 serving of 7 fluid ounces with a remainder of 1 fluid ounce 




if you meant 8 fluid ounce servings then it would be 8 servings with no remainder 
5 0
3 years ago
1/3 divided by 3 = ?<br><br> 9 divided by 1/3 = ?
Verdich [7]

Answer:

1/3 divided by 3= 1/9

9 divided by 1/3= 27

Step-by-step explanation:

3 0
2 years ago
a rectangular table top has a length of 4 3/4 ft and an area of 11 7/8 square feet what is the width of the table top
mina [271]
4¾=19/4 and 11⅞=95/8.
Width=area/length=95/8÷19/4=95/8×4/19=5/2=2½ft.
8 0
3 years ago
Find the slope of the line through the points (4,-4) and (9,-4).
Dahasolnce [82]

Answer:

0

Step-by-step explanation:

We have two points we can use the slope formula

m = (y2-y1)/(x2-x1)

     = (-4 - -4)/(9-4)

    (-4+4)/(9-4)

     0/5

   =0

3 0
3 years ago
Other questions:
  • A Jerome's rock band recorded 13 songs during an afternoon recording session. Each song took 1/6 of a side of a tape to record.
    11·1 answer
  • Write two forms for 40,023,032
    13·1 answer
  • 13 + w/7 = -8<br> please solve
    12·2 answers
  • 50 POINTS PLEASE HELP!!!!!!!! Which expression can be simplified to find the quotient of 5375 / 25? ( / = division )
    11·2 answers
  • Help meeeeee plzzzzzzzzzzz
    9·2 answers
  • Can somebody help
    14·2 answers
  • DESMOS Tetris translation <br> someone please helpppp
    9·1 answer
  • What is the value of x
    5·1 answer
  • Pencils are on sale for 25 for $1.25. Based on this rate, how much would one pencil cost?
    5·1 answer
  • risa loaned Abi $50 for a month. She charged 5% weekly simple interest for the month. How much did Abi have to pay Risa?
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!