1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
aalyn [17]
2 years ago
15

It’s logarithm. And I’m stuck. Please help me solve

Mathematics
1 answer:
kondor19780726 [428]2 years ago
3 0
I hope the solution in pic helps you

You might be interested in
7. The length of a rectangular plot is 12 m 30 cm and breadth is 5m 20cm. Find the
Wewaii [24]
The area shown would be perpendicular to that of the barbecue container. In order to efficiently complete the swim lessons, one must master the script before presentation. Not everyone will develop this arm hair, however those that do tend to involve themselves in the Avengers plot.
3 0
2 years ago
Read 2 more answers
I need help please anybody
erma4kov [3.2K]
Answer: area= 4.7

Area=pi*r^2=3.14*1.5=4.71=4.7 (nearest tenth)
6 0
2 years ago
A shop sells bagels for $5 per dozen.
mylen [45]
You haven’t specified what you want us to answer, so please leave a comment and I’ll try and answer you.
5 0
2 years ago
How much does an isosclese triangle add up to
Nat2105 [25]

Answer:

All triangles add up to 180 degrees.

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
find the sum of all possible four digit numbers that can be formed using the digits 2,4,5,6,7 and 8 with no repeated digits
Debora [2.8K]
1+1
2+2
5+0
3+3
6+2-1
4+4
8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • An alpine area of a national park near a trail is normally covered by plants, but much of the area is now bare soil. Park ranger
    9·1 answer
  • Your math test scores are 100, 100, 90, 93, and 52. what is the mean of your scores?
    5·1 answer
  • Ariel deposited $100 into a bank account. Each Friday she will withdraw 10% of the money in the account to spend. Ariel thinks h
    14·1 answer
  • A 5-kilogram bag of rice costs $16.03. What is the unit price, rounded to the nearest cent?
    15·1 answer
  • What number should be placed in the box to help complete the division calculation?
    10·1 answer
  • A rectangular pyramid is sliced so the cross section is perpendicular to its base and passes through its vertex. What is the sha
    13·2 answers
  • A car and a bus set out at 2pm from the same point, headed in the same direction. The average speed of the car is 30 mph slower
    15·1 answer
  • 86.23 ounces -67.74 ounces
    6·2 answers
  • What is the reason for #2?
    10·1 answer
  • Six more than the quotient of m and 7
    8·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!