1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
nika2105 [10]
3 years ago
15

What is the answer a b c d

Mathematics
2 answers:
SSSSS [86.1K]3 years ago
8 0
I’m pretty sure it’s d
Pavel [41]3 years ago
3 0
I believe that the answer would be D but I’m not an expert soooooo
You might be interested in
Answers for part one and part two please!
il63 [147K]

When a customer has a 6 pound Chihuahua, the cost that will be charged is $5.00.

<h3>How to calculate the cost?</h3>

a. If a customer has a 6 pound Chihuahua, how much would you charge?

It should be noted that from the information given, for dogs that weigh 0 to 15 pounds, the amount charged is $5.00.

b. If a customer has a 65 pound Labrador, how much would you charge?

It should be noted that for dogs over 45 pounds, the amount that's charged is $9.00

There, the amount charged will be $9.00.

Learn more about cost on:

brainly.com/question/25109150

#SPJ1

3 0
1 year ago
Why do banks give out there credit cards easily and offer to reward tgem
Masteriza [31]

Answer:

If the cardholder has a participating cash back rewards program, the credit card issuer simply shares some of the merchant fees with the consumer. The goal is to incentivize people to use their credit cards when making payments rather than cash or debit cards, which earns them no rewards.

Step-by-step explanation:

7 0
2 years ago
Simplify 4(5x - 6) - 4(2x + 1)<br><br> 12x - 5<br> 12x - 20<br> 12x - 28
Harman [31]
First use distributive property:
4(5x - 6) - 4(2x + 1)
20x - 24 - 8x - 4
Then add like terms:
12x - 28
7 0
2 years ago
Read 2 more answers
Multiple the number of pounds by ___ to find total cost
lesya692 [45]

Answer:

4

Step-by-step explanation:

The function is 4x.

For every pound you have, you will have 4 times that amount in total cost. This is because of the pattern being shown. Example: 3 × 4 = 12 6 × 4 = 24 9 × 4 = 36.. and it just goes on and on.

5 0
3 years ago
What is the value represented by the letter E on the box plot of the data?
faltersainse [42]
E represents 90, as it is the greatest number given
4 0
3 years ago
Other questions:
  • PLS HELP WILL BRAINLIEST 1. line goes through the points (9, 10) and (-3, 2). (a) What is the slope of the line? Show your work
    8·1 answer
  • A tree casts a 9 ft shadow at the same time that a person 6 ft tall casts a 4 ft shadow. what is the height of the tree?
    8·2 answers
  • Every year Victoria receives $30 for her birthday plus $2 for each year of her age Lacey receives $20 for her birthday and $4 fo
    6·2 answers
  • What is the equivalent of pi over 3 radians in degrees?
    12·2 answers
  • A university found that 10% of its students withdraw without completing the introductory statistics course. assume that 20 stude
    11·1 answer
  • Can someone please help me with these three questions?!! The subject is Algebra 2.
    8·1 answer
  • Terrell sells clay pots. He sells 2 clay pots for $6, 3 clay pots for $9, and 4 clay pots for $12. What is the unit rate of doll
    9·2 answers
  • You are thinking about switching cell phone carriers because you don't get very good cell coverage at your new apartment. Verizo
    7·1 answer
  • Find an equation of the line passing through the point ( - 12,
    10·1 answer
  • Cheese has holes.
    8·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!