1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
anastassius [24]
2 years ago
11

The number y divided by 100

Mathematics
1 answer:
Andrej [43]2 years ago
5 0
Y/ 100 is the fraction that you should get
You might be interested in
Lorraine and her family went to the beach for 4 hours on Sunday. They left the beach at 4:20 P.M. What time did they arrive at t
Airida [17]

ok so take 4:20 pm and subtract 4 hrs from it so they left at 12: 20 pm

hope this helps :)

3 0
3 years ago
−8−1+4 ⋅ 2 find the answer to this equation
jeyben [28]

Answer:

-1

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
Can someone help me with this question if two figures are similar but not congruent, how are they alike, and how are they differ
kenny6666 [7]
Two figures are similar if they have the same shape but not necessarily the same size although they are the same shape they are different sizes
3 0
2 years ago
Help please! im not sure which graph is which
Wewaii [24]

WHat do you mean when you say you don't know "which graph is which"

8 0
3 years ago
It cost Naomi $7.70 to send 154 text messages. How many text messages did she send
s2008m [1.1K]

You have to find the unit rate

SO..

7.70 / 154 = 0.05

So it cost her 0.05 cents for each text.

So then you divide $ 5.25 by the unit rate to get the number of text

5.25 /0.05 = 105

so she sent 105 text

To check it you just multiply the unit rate by the number of text you got and you show come up with $ 5.25

0.05 x 105 = 5.25

4 0
3 years ago
Other questions:
  • 42 less than the product of 28 and an unknown number is 154. What is the value of the unknown number?
    14·1 answer
  • In a study published on January 31, 2011 in The Proceedings of the National Academy of Sciences, researchers randomly assigned 1
    5·1 answer
  • Factor the trinomial by grouping.<br> 9x^3 - 3x^2 -30x
    5·1 answer
  • If the exterior angle of a polygon is 29 degrees what is the interior angel?
    13·1 answer
  • A rock-climbing gym charges nonmembers $18 per
    8·2 answers
  • Hey, I was just wondering what will the answer be to 2 3/4 - 1 2/3 ?
    11·2 answers
  • Lupe had $100 to buy party supplies for her little sister's birthday. She bought 12 bags of party favors and 15 party hats. Each
    15·1 answer
  • Holly has $225 to spend at the shopping mall. She decides to buy sweaaters and pants with her money. Sweaters cost $45 each and
    14·1 answer
  • Solve for x: 3x − 5 = 2x + 6. (1 point) Group of answer choices 1 −1 11 −11
    14·1 answer
  • A skier is trying to decide whether or not to buy a season ski pass. A daily pass costs ​$70. A season ski pass costs ​$300. The
    13·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!