All I can say is 1 and 2 are correct.
Answer:
6 dollars
Step-by-step explanation:
3.07, 3.7, 3.77, 7.3, 7.33
Answer:
Step-by-step explanation:
22.75/6 boxes is $3.79 per box
30/8 boxes is $3.75 a box
38/10 boxes is $3.80 a box
68/18=3.70 a box if you combine the last two.
So no, the 6 boxes at $3.79 a box is not a better buy.