1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Hitman42 [59]
3 years ago
10

What is greater than 0.8 or 0.08

Mathematics
2 answers:
sertanlavr [38]3 years ago
8 0
.8 it represents .80 cents. rather than .08 which would represent 8 pennies
Arlecino [84]3 years ago
4 0
.8 is greater because adding that zero minuses a hundreth
You might be interested in
*PLS HELP
n200080 [17]

Answer:

  y = 3x +4

Step-by-step explanation:

The equation for the parallel line will have the same x- and y-coefficients, but a different constant. You can put the given point values into the equation to see what the constant needs to be:

  y = 3x + b

  10 = 3·2 + b . . . . . . substitute x=2, y=10

  4 = b . . . . . . . . . . . . subtract 6

The equation of the line is ...

  y = 3x +4

3 0
3 years ago
Do this for a cookie plz ;)
Anika [276]

Answer:

i just want the cookie so can i have it ? ._.

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
Need help asap i’ll vote brain liest
Novay_Z [31]

Answer:

y=3x+1

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
Evaluate 23x-1 for x = 1. 1 4 7 8
lianna [129]

replace the value of x int eh equation

 so 23x-1 becomes

23(1.1478)-1

23*1.1478 = 26.3994-1 = 25.3994

5 0
4 years ago
Read 2 more answers
A grocery store sells an 18 ounce container of peanut butter for $3.28. What is the cost per ounce (unit price)?
AnnyKZ [126]
Here,
cost of 18 ounce container of peanut butter = $3.28
cost of 1 ounce container of peanut butter = $3.28/18
                                                                    =$0.182
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Point Q is translated left 7, up 6. Which is the coordinate pair for the translated point Q'?
    11·1 answer
  • 2. A museum has an admission fee of $14 and averages 300 visitors per day. The museum board
    15·1 answer
  • Pls pls pls help me
    5·1 answer
  • What is Q=R+Rst; solve for s
    9·1 answer
  • X/-3-50=0 PLEASE HELP
    7·1 answer
  • How do you simplify 2/5 1/2?
    12·1 answer
  • What is the product of yx^2 and (6y^2x-yx)
    12·1 answer
  • BRAINLIST!! WILL GIVE BRAINLIST PLEASE HELP ME QUICK!!!!
    14·1 answer
  • What is the exact solution to the system of equations shown on the graph? HELPPPPP !!!​
    5·1 answer
  • Solve for the missing variable<br><br> 3.5x=14
    14·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!