1answer.
Меню
Ask question
Login
Signup
Ask question
Menu
All categories
English
Mathematics
Social Studies
Business
History
Health
Geography
Biology
Physics
Chemistry
Computers and Technology
Arts
World Languages
Spanish
French
German
Advanced Placement (AP)
SAT
Medicine
Law
Engineering
erastovalidia
[21]
2 years ago
10
Find the missing term of the arithmetic sequence: ..., 24,__,144..
Mathematics
Answer
Comment
Send
1
answer:
pychu
[463]
2 years ago
7
0
Should be 59, not sure though check with other people
Send
You might be interested in
HELP HELP!!!! YOU WILL GET BRAINLIEST!! PLEASE!!!
LiRa [457]
Um idk sorry lol that’s way to hard for me
5
0
3 years ago
Helpppp ill mark u as brainlist
ollegr [7]
Answer:
a and c
Step-by-step explanation:
5
0
2 years ago
Decrease 18 tonnes by 30%
Leviafan [203]
10% of 18 tonnes = 1.8 tonnes
30% of 18 tonnes = 5.4 tonnes
18 - 5.4 tonnes = 12.6 tonnes
5
0
3 years ago
Ms. Johnson earns $47,000 per year. She is paid weekly and puts 8% of her salary
Gekata [30.6K]
You divide 47,000 by 8. You should get 5,875. That should be the answer
3
0
2 years ago
How many hours will it take to prepare 900 bags of samples if ashely and her 5 friends do the work
Lerok [7]
5 hours to do all the bags<span />
5
0
3 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
If the blue radius below is perpendicular to the green chord and the segment BC is 7.6 units long, what is the length of the cho
13
·
1 answer
Aflați volumul paralelipipedului dreptunghic cu dimensiunile 3 cm , 10 cm și 8 cm.
14
·
2 answers
If triangle ABC is reflected across the x-axis, what are the coordinates of A?
13
·
1 answer
How to solve this pythagoras theorem
5
·
1 answer
A store selling art supplies finds that they can sell x sketch pads each week at a price of p dollars each, according to the for
14
·
1 answer
Simplify the expression.<br><br>4 + (11 - 3)2<br><br>A.) 68<br>B.)6<br>C.)20<br>D.)144
12
·
2 answers
Does anybody know the answer to this question , is it liner or nonliner ??
14
·
1 answer
Hal's business made 50,0000 last year. This year, his business made 650,000. What is the percentage difference?
15
·
1 answer
Find slope of both lines and determine if parallel, perpendicular or neither
11
·
1 answer
A 2-gallon bucket of paint costs $59.20. What is the price per cup?
15
·
1 answer
×
Add answer
Send
×
Login
E-mail
Password
Remember me
Login
Not registered?
Fast signup
×
Signup
Your nickname
E-mail
Password
Signup
close
Login
Signup
Ask question!