1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
egoroff_w [7]
2 years ago
8

Write YES or NO to tell whether the relation is also a function.

Mathematics
1 answer:
Drupady [299]2 years ago
6 0
My answer it yes I think I not sure
You might be interested in
Mini read a book at a constant rate. The graph of her progress is shown. Which statement is true?
Law Incorporation [45]

Answer:

C

Step-by-step explanation:

6 0
2 years ago
Read 2 more answers
A salesperson sells $2200 in merchandise and earns a commission of $286.
Elza [17]

Answer:

13%

Step-by-step explanation:

Commission rate = commission / value sold

= 286/2200

= 13%

8 0
3 years ago
Read 2 more answers
Determine the GCF of the coefficients.
viktelen [127]

A is correct = greatest.

3 0
2 years ago
Can 7 13 and 20 Make a triangle
Nadya [2.5K]

Answer:

yes

Step-by-step explanation:

i gussed

4 0
2 years ago
Read 2 more answers
Four more than the product of a number and seven is the product of the number and 10
zepelin [54]

Answer:

4/3

Step-by-step explanation:

7x + 4 = 10x

4 = 3x

x = 4/3

5 0
2 years ago
Other questions:
  • Area of a triangle base is 23 height is 28 write answer as a decimal if necessary
    11·2 answers
  • Which fraction is equivalent to 56%?
    5·2 answers
  • Svetlana's hair is 44 centimeters long. Her hair grows 1.51.5 centimeters per month. Svetlana wants her hair to grow so that it
    15·1 answer
  • Somebody please help!!!<br> (Dont judge me I forgot)
    10·1 answer
  • What is the unit rate of $240 for 4 days
    8·2 answers
  • What is energy and what is it
    8·2 answers
  • At Southside Middle School, 30% of the students play an instrument. There are 310 students. How many students play an instrument
    15·2 answers
  • Brian and Steve want to compare the prices of their favorite cereals to determine which is less expensive. Figure out the price
    5·2 answers
  • How many times can 53 go into 326 using long division
    11·1 answer
  • A linear pair must add up to 180 degrees is true or false?
    5·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!