1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Vikki [24]
3 years ago
9

Can someone please answer this math problem and show your working

Mathematics
1 answer:
Jobisdone [24]3 years ago
6 0
X=7 so that means replace all the x values with 7
7^3+5(3)= the answer solve it
7 square 3 + 5 times 3 equal

You might be interested in
Help! Please show work. -14-12x=-3(4x-8)
defon

Answer:

no solution

Step-by-step explanion

there is no solution since the x's cancel out

3 0
3 years ago
Shantel is studying for her history test. After 20 minutes she is 1/4 of the way done. How much longer will she study?
Kipish [7]
She will study for another hour
3 0
2 years ago
I really need help someone
Ann [662]

with what english, science anything i no it all

8 0
3 years ago
Three divided by what equals 36
leva [86]
108 is the correct answer
8 0
3 years ago
Read 2 more answers
How many solutions does this system have?
Luden [163]

Answer:

One solution

Step-by-step explanation:

i grapghed it the lines do intersect at one point

8 0
2 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • Simplify the expression. x2/3 · x7/2
    8·1 answer
  • True or False for each statement.
    5·1 answer
  • What is the area of this circle in terms of pi? <br> Radius=4cm
    7·2 answers
  • How long will it take for the balance of an account to double if the savings account earns 0.75% annual interest compounded mont
    5·1 answer
  • If x+y=8 and xy=24,<br> Fnd the value of x and y
    9·2 answers
  • 12. For angle A it is known that sin(A)&gt;0 and tan (A) &lt;0. If A is drawn in standard position, in which quadrant
    12·1 answer
  • CDA=XYZ
    9·2 answers
  • The cost of 9 scarves is $65.25. What is the unit price?<br><br> The unit price is $____ per scarf.
    6·2 answers
  • Identify the postulate (SAS, ASA, SSS) / theorem (AAS) that proves the two triangles are congruent.​
    11·1 answer
  • A grocery store usually orders 1500
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!