1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
RideAnS [48]
3 years ago
6

What is a quartic function with only the two real zeros given?

Mathematics
1 answer:
VashaNatasha [74]3 years ago
7 0
The right answer is B
You might be interested in
I believe the answer is B can anyone confirm please?
Marizza181 [45]
The answer is D, not B
7 0
3 years ago
A rectangle has an area of x^2 -6x -7 and a width of x-7 what’s the length
iogann1982 [59]

Answer:

x+1

Step-by-step explanation:

We know that x^2 -6x-7 is the product of two binomials.

We can solve this two ways, but the easier way is to simply factor rather than divide the area by width.

Two numbers, one of which being -7 allows for the sum of -6 and the product of -7.

Using this information, we can identify the other number is 1, so the length is x+1.

4 0
3 years ago
Selena has 31 days to complete her quilt for the county fair. The blue squares in the quilt can be sewn at a rate
Setler79 [48]

Answer:

The answer is a

Step-by-step explanation:

Becuase its right

6 0
3 years ago
Read 2 more answers
What's the simplified form of this expression? 3-[-2/3 x (7 +2) =11]
svetoff [14.1K]

Answer:

x = 4/3

Step-by-step explanation:

7 0
3 years ago
2kg of coconut juice, which costs $5/kg, were combined with 8kg of coconut milk, which costs $3/kg. Find the cost per kg of the
katen-ka-za [31]
Cost per kg=(total cost)/(total kg)


total cost
coconut juice: 2kg, at $5/kg, so 5*2=$10
coconut milk: 8kg, at $3/kb, so 8*3=$24

total cost=10+24=$34

total kg=2+8=10

cost per kg=$34/10kg=$3.40per kg
4 0
3 years ago
Other questions:
  • 10+6x = 15+9x-3x
    5·2 answers
  • What is (2.25*10 to the 4th exponent)+(5.4*10to the 5th exponent)
    15·1 answer
  • Please help!!! The last one. Word answer
    10·1 answer
  • 1/3 woodwind,1/6 percussion,1/2 brass. The Reagan School Marching Band has three percussion musicians.How many musicians altoget
    10·2 answers
  • Write the equation in standard form: 3x-9=7y
    5·1 answer
  • Tyler is making a bowl of punch for a party. The recipe that he is using requires 1 cup of sprite and 3
    7·1 answer
  • When you accrue interest , what does that mean? Only answer if you know pls !
    5·1 answer
  • What is 10x5/6 pls helppp thank you
    10·1 answer
  • What is the estimate of 45.15
    14·1 answer
  • Please help these are review questions for my test tomorrow and i cannot figure them out on my own
    12·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!