1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
jasenka [17]
3 years ago
5

Please help me!!!!! Pleaseee!

Mathematics
2 answers:
yulyashka [42]3 years ago
6 0
It is between b or c
shutvik [7]3 years ago
5 0
I think it is b go try it
You might be interested in
What is 3x-4y=4 using substitution method
andreev551 [17]

Answer:

y=3x/4 - 1

Step-by-step explanation:

6 0
3 years ago
store a sells a 100 oz bottle of cleaner for $12.99 store B sells the same cleaner for $9.49 for a 70 ounce bottle and store sel
solmaris [256]

Answer:

Store C

Step-by-step explanation:

Simply divide the price by the amount to determine which store has the best price efficiency.

A : 12.99 / 100 = .129¢ per oz

B : 9.49 / 70 = .136¢ per oz

C: 10.98 / 90 = .122¢ per oz

Store C has the best price efficiency

3 0
3 years ago
Factor the expression. 72 + 64<br><br> WRONG ANSWERS REPORTED
topjm [15]

Answer:

the greatest factor is 8

Step-by-step explanation:

5 0
3 years ago
What is the product?
Kazeer [188]

Answer:

2) -81t² +16

Step-by-step explanation:

(9t -4)(-9t -4) = (9t x -9t) + (9t x -4) + (-4 x -9t) + (-4 x -4)

                     = -81t² - 36t + 36t + 16

                     = -81t² + 16

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Ronda Rollins gets a Social Security benefit of $350 per month. Her husband receives a benefit equal to 200 percent of Ronda's b
liberstina [14]
350+(2*350)+400=1450
7 0
4 years ago
Read 2 more answers
Other questions:
  • 8 - ( 3 + b ) = b - 9<br> b = ?
    12·2 answers
  • Smh, what is this. If you answer this, please add a prove it statement. Thank you.​
    13·1 answer
  • Mark runs back and forth on a football field for a total of 3000 yards. How many miles did Mark run to the nearest tenth of a mi
    12·2 answers
  • Is 3/12 a rational number.
    5·1 answer
  • Susan plans to make 4 pies for a family reunion. There will be 32 people at the reunion. How much pie will each person get if ea
    7·1 answer
  • This graph shows a proportional relationship.
    13·2 answers
  • Find the mean of the following scores.<br> 50, 66, 68, 50, 58, 98, 66, 78.<br> =
    11·1 answer
  • Write the least possible 3-digit number using only 2 different numbers.
    5·1 answer
  • 5
    9·1 answer
  • Greatest Common Factor and Factoring by Grouping. Please solve this maths
    15·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!