Given:
3-pound tub of butter costs $3.85
3.85/3 = 1.2833 per pound.
3n = 3.85
3(1.2833) = 3.85
3.8499 = 3.85
3.85 = 3.85
Answer:it is 18*20 effective every year
Step-by-step explanation:
Answer:
C. 17,820
Step-by-step explanation:
30,500-12,680= 17,820
Answer:
#6 = 1; #7 = A (5 gallons)
Step-by-step explanation:
#6 it is 1 because you are suppose to divide 10% of 50 which gave yuu $5 and then divide 5 by 20% which is 1
Answer:
15 routes
Step-by-step explanation:
3 x 5 = 15 routes