153=9*17=3*3*17
so the prime factorization is 3*3*17 (also can be written

*17)
Answer: 3 chewy fruit worms cost 0.30 dollars. 300 chewy fruit worms cost 30 dollars. you can buy 100 chewy fruit worms for 10 dollars. you can buy 500 chewy fruit worms for 50 dollars. the unit price for a chewy fruit worm is 0.10 dollars. The unit rate is 1:0.10.
Step-by-step explanation:
He used 40 pounds of the candy worth $1.25 and 30 pounds of the candy worth $1.6.
Can barely see the questions ! Retake a picture if you can.
Answer:
The answer is 8.5
Step-by-step explanation:
Just list all the numbers and cross them out one by one.