1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
otez555 [7]
3 years ago
14

Plzz help i hav a test after i need the answer quick plzz.

Mathematics
1 answer:
Katen [24]3 years ago
5 0

Answer:Oop

Step-by-step explanation:

You might be interested in
What is the perimeter?
Vladimir79 [104]

Answer:

Perimeter = 22 units

Area = 30 units squared

Step-by-step explanation: To find the perimeter of this figure, add the lengths of the rectangle's four sides (5+6+5+6=22). To find the area of this figure, multiply the length and width of the rectangle (5x6=30).

5 0
2 years ago
Use the given graph to determine the limit, if it exists.
Galina-37 [17]
<span>"A coordinate graph is shown with a downward sloped line crossing the y axis at the origin that ends at the open point 3, -1" → this is the left side of the graph, so the limit is -1.</span>
6 0
2 years ago
Write an expression for the sequence of operations described below.
melisa1 [442]
T to the 4th power then multiply by 3.
6 0
3 years ago
Rita is saving up $15,000 to put a down payment on a condominium. if she starts with $8000 saved and saves an additional $850 ea
gavmur [86]
If she starts with $8000, she has only $7000 to go.This is reduced by $850 per month.
$7000 - $850x
8 0
3 years ago
I need help pleeeeease
Shkiper50 [21]

Answer:

5

Step-by-step explanation:

because by solving that the answer comes 5.70

7 0
3 years ago
Other questions:
  • A classroom's length is 3m less than two times its width. The classroom has a length of 9m. Solve an equation to determine the w
    8·1 answer
  • Determine the common difference between successive terms in the sequence.
    6·1 answer
  • Carrie is buying bulk candy for a high school fundraiser. She buys 1000 candy bars for $350. What is the unit cost per candy bar
    9·2 answers
  • Find each unit price. Then determine the better buy.
    8·1 answer
  • A quarter and a number cube are tossed at the same time.
    11·1 answer
  • What is the volume of the prism?<br> _units3
    10·2 answers
  • Find the slope and y-intercept of the line whose equation is given.
    10·1 answer
  • HELP ME PLEASE DUE TODAY !!! FIRST PERSON TO GIVE ME THE ANSWER I WILL GIVE YOU BRAINILYEST OR WHATEVER!!!!
    13·1 answer
  • Find all the numbers such that the sum of twice the number and 8 is greater than or equal to tour times the number​
    12·1 answer
  • Its just math i need a little help
    13·2 answers
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!