1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
gavmur [86]
2 years ago
6

Find the HEIGHT of the rectangular prism given its surface area is 238 square yards.

Mathematics
1 answer:
o-na [289]2 years ago
7 0

Answer:

Height  = 5

Step-by-step explanation:

You might be interested in
I need help with these two questions please:) I need the answers fast ! Please and Thank You
Valentin [98]

Answer:

#1 is 9 times 10^15

#2 is 3 times 10^8

Step-by-step explanation:

4 0
2 years ago
What number is the highest and which is the lowest. 22.075, 25.125, 23.015, 25.085
Bess [88]
From lowest to highest

22.075, 23.015, 25.085, 25.125
7 0
3 years ago
Read 2 more answers
HELP HELP HELP HELP HELP HELP
mixas84 [53]

Answer:

mean: 14

median: 13.5

range: 8

Step-by-step explanation:

Hope this helps! Sorry if I am late.

4 0
3 years ago
Read 2 more answers
How to write 0.08 in words and numbers?
Sergeeva-Olga [200]
Eight hundredths
0.08

You already got it with the number part ;)
5 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is the solution to the system y + x = 3 and y - x = 1? *
Oxana [17]
Since y + x = 3, then we could say one of them equals 2 while the other is 1. y - x = 1, then we can say 3 - 1 = 2, so y would be 2 and x would be 1
3 0
3 years ago
Other questions:
  • 2(-3n-5)-5(4n-8) Simplify
    14·2 answers
  • find the equations of the tangents to the curve y= x(x-1)(x+2) at the points where the curve cuts the x axis
    13·1 answer
  • Robin purchased 3 1⁄2 ounces of whole wheat cereal for $1.40. What is the cost per ounce?
    12·1 answer
  • The answer pleaseeeeeeeeee
    9·2 answers
  • Hello guys i wanted to ask if i answer your question if its helpful can i get brainliest?<br> pls
    13·1 answer
  • On May 15, 2014, Jason made a water bill payment of $64.56. What is his balance after this transaction?
    6·2 answers
  • Jess is trying to save $100. She saves money each week. The first week she saves
    14·2 answers
  • Use the distrubutive property to simply -8(6x+3)
    10·1 answer
  • A group of neighbors is holding an end of summer block party. They buy p packs of hot
    12·2 answers
  • Please reference attached image for the problem that requires solving. Thank you so much for taking the time to help.
    6·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!