Answer:
Step-by-step explanation:
please send the survey so that i can help you
Answer:
Gross pay = 449.50
Step-by-step explanation:
Gross pay = hours worked * hourly wage
Gross pay = 62 hours * 7.25
Gross pay = 449.50
Answer:
C≈59.19
Step-by-step explanation:
I hope this helps! ^^
☁️☁️☁️☁️
The answer is 7
f(x) = -4x - 1
f(-2) = ?
Since f(x) = f(-2), then x = -2. Now just substitute x in the function:
f(-2) = (-4) * (-2) - 1
f(-2) = 8 - 1
f(-2) = 7
Answer:
Each can costs $0.86
Step-by-step explanation:
We find the unit price by dividing the cost by the number of cans.
11.18/13 = 0.86
I hope this helped and please mark me as brainliest!