Unit rate $20 for 3 pies sold
1 answer:
Answer:
20 over 1 = 3 pies of gold
Step-by-step explanation:
In a unit rate , the number in the denominator is always 1 . There's 20$ for 3 pies of gold.
You might be interested in
X-intercept; -.25
y-intercept; -3
Answer:
x=4/21
Step-by-step explanation:
2x+4=23x
-2x -2x
4=21x
4/21=x
Answer:
I cant see it wrong angle lol
14 is the answer to this.
D=answer i think
If im wrong im really sorry!