1answer.
Ask question
Login Signup
Ask question
All categories
  • English
  • Mathematics
  • Social Studies
  • Business
  • History
  • Health
  • Geography
  • Biology
  • Physics
  • Chemistry
  • Computers and Technology
  • Arts
  • World Languages
  • Spanish
  • French
  • German
  • Advanced Placement (AP)
  • SAT
  • Medicine
  • Law
  • Engineering
Paha777 [63]
3 years ago
10

Unit rate $20 for 3 pies sold

Mathematics
1 answer:
rjkz [21]3 years ago
6 0

Answer:

20 over 1 = 3 pies of gold

Step-by-step explanation:

In a unit rate , the number in the denominator is always 1 . There's 20$ for 3 pies of gold.

You might be interested in
What is the greatest common factor of 7 and 10
nasty-shy [4]
The answer is 1.
7 x 1 = 7
and 10 x 1 = 10
They don't have other factors in common besides 1.
3 0
3 years ago
Read 2 more answers
What is 33.153 rounded to the nearest tenth?
EastWind [94]

Answer:

33.15 that is the answer

5 0
2 years ago
Read 2 more answers
In act 2 scene 1 who is the first person mama tells she bought a house
ioda
Her Grandson Travis. Walter asks what she has done. Ruth is in the kitchen, Travis runs in and Mama tells Travis she went out and bought a house 
4 0
3 years ago
Read 2 more answers
Tina got a haircut, and her hair is still at least 15 inches long, write and graph an inequality​
ivanzaharov [21]

The inequality is:

x\geq15

6 0
3 years ago
Which of the following is the linear parent function?A.F(x) = 2xB.F(x) = |x|C.F(x) = x2D.F(x) = x
Daniel [21]

The linear parent function is f(x)=x

7 0
3 years ago
Other questions:
  • Below are the steps to solve an equation:. Step 1: |x – 4| + 1 = 8. Step 2: |x – 4| = 8 – 1. Step 3: |x – 4| = 7. Which of the f
    6·2 answers
  • Solve for a.<br><br> 6(a+3)=18+6a
    9·2 answers
  • Can someone plz help me with this plzzzzz
    10·1 answer
  • If f(x) = 4x^2 + 6/ 2 and g(x)= 3/2x^2, find f(x)•g(x)
    5·1 answer
  • PLZ HELP ME I'M DESPERATE. 1 QUESTION. I NEED 100% :C
    14·2 answers
  • I need help with the questions with all of them.
    9·1 answer
  • Common multiples of 4,7 up to ten
    8·2 answers
  • Please can you help me???
    10·1 answer
  • If you buy three ice creams and the total is $26.94, how much does each ice cream cost?
    6·2 answers
  • four pieces of pie were eaten from a pie cut into equal parts. The 5 pieces that remained created an angle that measured 200°. W
    11·1 answer
Add answer
Login
Not registered? Fast signup
Signup
Login Signup
Ask question!