The 16 oz jar of Peanut Butter costs $4.82. What is the cost per oz?
1 answer:
Answer:
$.30 per ounce
Step-by-step explanation:
Take the price and divide by the number of ounces to get the cost per ounce
4.82/16
$.30125 per ounce
Rounding to the nearest cent
$.30 per ounce
You might be interested in
Answer:
no body in the world can answer this and how long did u type this
The product is 1,127.98853 ⇨ 5 digits follow after the decimal point. Hope that helps
Answer: 1
Step-by-step explanation: it only goes into 14 once because 8 • 2 =16
Answer:
10/1 +54/-6
Step-by-step explanation:
Is this the answer?